Nagrody i publikacje.
Wojtyś Wójtowicz Jakubowski Architekci

Poniżej znajdą Państwo listę nagród, wzmianek prasowych i publikacji związanych z pracownią WWJA. W osobnym dziale możecie Państwo zapoznać się z artykułami naukowymi opracowanymi przez naszych pracowników. Wszystkie wymienione pozycje dotyczą łącznego dorobku Wojtyś Wójtowicz Architekci i Jakabe Projekty.

Jeśli są Państwo przedstawicielami prasy, chcą uzyskać informację odnośnie wybranego projektu, uzyskać zgodę na publikację materiałów zamieszczonych na stronie, uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem: pr@wwja.pl, dziękujemy. Jednocześnie informujemy, iż nie zwracamy materiałów niezamówionych.

Nagrody

Wybrane wyróżnienia naszych projektów!

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy

Główna nagroda!

Nasz projekt : Skwer sportów Ratusz Arsenał – przestrzeń nad stacją metra Ratusz Arsenał, wzdłuż ul. gen. W. Andersa, opracowany we współpracy z: Skwer Sportów Miejskich, Flowparks, dla inwestora: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy otrzymał w kategorii projektowanie przestrzeni publicznej główną nagrodę!

Nominowani:

Plac Pięciu Rogów (Szpitalna, Chmielna, Zgoda, Bracka, Krucza), autorzy: WXCA,
Upamiętnienie masowych grobów na Cmentarzu Żydowskim, ul. Okopowa 49/51,
UMW WYNIKISKWER RATUSZ ARSENAŁ


Property Design Award 2020

Pierwsze miejsce!

Tkalnia z Grand Prix! W Katowicach podczas gali ogłoszono, iż w wyniku głosowania internautów od Jury, Retail Park wybudowany na zgliszczach starej fabryki otrzymał pierwsze miejsce w kategorii Obiekt Handlowy – Bryła roku!
PDA WYNIKITKALNIA


12th CEE Retail Awards 2020

Pierwsze miejsce!

W warszawie podczas gali rozdania nagród, Tkalnia w Pabianicach zdobyła Grand Prix w kategorii Niewielkich Obiektów Handlowych – 2020!!!

To druga nagroda tego samego wieczoru dla projektu, przy którym spędziliśmy 3 lata, wykonując projektu Wykonawcze, Budowlane, Budowlane Zamienne, Koncepcyjne.
CEE RA WYNIKITKALNIA


Wolne Tory – Poznań

Wyróżnienie pierwszego stopnia!

W międzynarodowym konkursie, w którym startowało ponad 200 pracowni, w ramach, którego zaprojektowaliśmy układ urbanistyczny nowych tzw. Wolnych Torów w Poznaniu, uzyskaliśmy wyróżnienie pierwszego stopnia!!!

Z nagrody jesteśmy szczególnie dumni, ze względu na skalę przedsięwzięcia oraz konkurencję! Zachęcamy do zapoznania się z naszym projektem.
poznan.plgazeta.plWolne Tory

Publikacje

Wybrane publikacje prasowe i nie tylko!
Skwer Ratusz Arsenał

whitemad.pl

„Nowy skwer przy Ratuszu Arsenał już gotowy. Skwer Sportów Miejskich Ratusz Arsenał, bo tak brzmi pełna nazwa skweru, jest już dostępny dla mieszkańców. Warszawiacy mogą tu nie tylko uprawiać sport, ale także odpocząć pośród zieleni. Miejscy ogrodnicy posadzili 24 drzewa i kilka tysięcy krzewów.„ – ciąg dalszy na whitemad.pl
WhiteMADSKWER RATUSZ ARSENAŁ

White Mad o Parku Czyżyny.

whitemad.pl

Artykuł o Parku Czyżyny w Krakowie, który zdobył 2 miejsce w międzynarodowym konkursie: Green Cities Europe Award, w którym nagradzane byłī zielone przestrzenie w państwach Unii Europejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz samym projektem.
WhiteMADPARK CZYŻYNY

Park Czyżyny z nagrodą główną TUP!

whitemad.pl

Towarzystwo Urbanistów Polskich nagrodziło Park w Czyżynach tytułem najlepiej zagospodarowanej przestrzeni publicznej w zieleni w Polsce w 2020. Zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem na stronach magazynu WhiteMAD oraz w naszym portfolio!
WhiteMADPARK CZYŻYNY

Skwer Ratusz Arsenał

Architektura MURATOR

Artykuł Architektury MURATORA o projekcie skweru nad stacją metra Ratusz – Arsenał.
Architektura MURATORSKWER RATUSZ ARSENAŁ

Cykl: Realizacje – Park Stacja Wisła

Architektura MURATOR

„Projekt otrzymał nagrodę w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce oraz był nominowany do nagrody EU Mies van der Rohe 2019„ – zachęcamy do zapoznania się z resztą artykułu na stronie miesięcznika Architektura Murator.
Architektura MURATORSTACJA WISŁA

Skwer sportów miejskich

Architektura i Biznes

Na łamach miesięcznika Architektura i Biznes, wzmianka o powstającym Skwerze sportów miejskich w Warszawie. Zapraszamy do lektury.
A&BSKWER RATUSZ ARSENAŁ

Skwer sportów miejskich

Sztuka Krajobrazu

„Niezagospodarowany do tej pory plac znajdujący się w samym centrum Warszawy zmienia się powoli w Skwer Sportów Miejskich. Nowa wielofunkcyjna przestrzeń miejska zlokalizowana jest na północ od placu Bankowego, tuż przy stacji metra Ratusz-Arsenał i naprzeciwko kina Muranów. „ – tak o naszym projekcie napisali redaktorzy ze Sztuki Krajobrazu.
Sztuka KRAJOBRAZUSKWER RATUSZ ARSENAŁ

Zawód Architekt: Rozmowa z Wojciechem Jakubowskim

Architektura MURATOR – 07/2019

Zapraszamy do zapoznania się wywiadem jaki w numerze 07/2019 miesięcznika Architektura MURATOR udzielił nasz Wojciech Jakubowski.
Architektura MURATOR

Park Stacja Wisła

nominacja do nagrody im. Miesa van der Rohe

Jesteśmy zaszczyceni i zdziwieni, bo zawsze wydawało nam się, że nasz projekt to nie ta skala. Dla nas już sama nominacja jest nobilitująca, bo to sama nagroda to jest „top topów”. Wyżej jest tylko Pritzker – mówi Wojciech Jakubowski
lovekrakow.plSTACJA WISŁA

18 Projektów z Polski walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie – w tym nasz!

whitemad.pl

„W sumie nominowanych jest 383 obiektów z 38 krajów. Już za kilka miesięcy dowiemy się, czy budynek z Polski zdobędzie nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2019.„ – więcej na stronie whitemad.pl
WhiteMADSTACJA WISŁA

Park lotników – II MIEJSCE!

whitemad.pl

„Park Lotników Polskich w Krakowie zajął II miejsce w XVI edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zorganizowaną przestrzeń publiczną w kraju. Krakowski park doceniono w kategorii rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni.„ – więcej na whitemad.pl
WhiteMADPARK LOTNIKÓW

Artykuły naukowe

Prace naukowe zespołu WWJA.
Publikacja

Środowisko mieszkaniowe.

Zachęcam do zapoznania się z ostatnią publikacją napisaną przez Marcin Wojtysia, w kooperacji z prof. dr hab. inż. arch. Anną Frantą w ramach wydawnictwa: Środowisko Mieszkaniowe.

Smart Relationships – Smart Space: wielkopowierzchniowe obiekty handlowe w strukturze współczesnego miasta.
PublikacjaŚrodowisko mieszkaniowe.

Konferencja + artykuł.

Nauka i Przemysł.

Nasze artykuły wysłane do publikacja na konferencję Nauka i Przemysł. Zapraszamy do lektury. Dla zainteresowanych możliwość wysłuchania naszych wykładów na tej samej konferencji. Szczegóły: www.konferencjanip.pl

PRZEMIANY WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH, ŚRÓDMIEJSKICH OBIEKTÓW HANDLOWYCH – ZESTAWIENIE DZIAŁAŃ, ICH POTENCJAŁ I ZAGROŻENIA. – Marcin Wojtyś

ŚRODOWISKO PIESZEGO, A WĘZŁY INTEGRACYJNE. PRZYKŁAD POZNANIA. – Szymon Wójtowicz

Marcin WojtyśSzymon Wójtowicz